Jarosław Gowin

Powstała Polska Razem Jarosława Gowina!

W sobotę 7 XII w Warszawie powstała POLSKA RAZEM JAROSŁAWA GOWINA. pod taką nazwą partia utworzona przez ludzi, którzy chcą prawdziwych zmian w polskiej polityce, wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

W warszawskim centrum EXPO XXI, przy ul. Prądzyńskiego 12/14 od godziny 11:00 gromadzili się uczestnicy Konwencji założycielskiej partii Polska Razem Jarosława Gowina. W momencie startu było ich około półtora tysiąca.

O 12:00 rozpoczęło się powitanie gości z całej Polski oraz wystąpienia przedstawicieli regionów. Głos zabierali politycy, samorządowcy i osoby lokalnie zaangażowane w projekt Godzina dla Polski. Poruszono tematy ważne z punktu widzenia każdego Polaka, takie jak polityka prorodzinna, uproszczenie podatków i umożliwienie przedsiębiorcom swobodnej działalności na rynku.

Wystąpił Matthew Tyrmand, syn Leopolda Tyrmanda, który uznał największe polskie partie za socjalistyczne i stwierdził potrzebę powstania trzeciej siły politycznej, która wprowadziłaby prawdziwie wolnorynkowe rozwiązania. Rafał Ziemkiewicz podkreślił wartość zjednoczenia Polaków, i stwierdził, że Polskę naprawić można tylko wtedy, kiedy obywatele będą gotowi poświęcać dla niej swój czas. „Trzymam za Jarosława Gowina kciuki, trzymam za wszystkich państwa kciuki!” – zakończył swoje wystąpienie.

Jarosław Gowin na samym początku podziękował wszystkim, którzy przybyli na Konwencję. Wspomniał o tym, że w ostatnich miesiącach pokonał 25 tysięcy kilometrów i odbył 13 konwencji regionalnych, aby spotkać się z obywatelami, którzy chcą nowoczesnej, patriotycznej Polski. Wyraził pewność, że osoby, które włączyły się w projekt Godzina dla Polski doskonale poradzą sobie z kierowaniem strukturami regionalnymi nowej partii i stwierdził, że na tej sali są setki osób, które chcą i potrafią zmieniać Polskę. „Nie zgadzam się, aby ciężko pracujący Polacy musieli płacić coraz wyższe podatki. Nie zgadzam się na tworzenie złego prawa. Nie zgadzam się na rabowanie emerytalnych oszczędności Polaków, na wyrzucanie miliona podpisów obywateli do niszczarki, na politykę jałowych konfliktów. Wierzę w to, że Polacy potrafią współpracować. Wierzę, że potrafimy zmienić Polskę! Jesteśmy Polakami i jesteśmy z tego dumni!” mówił lider nowego ugrupowania. Tuż przed ogłoszeniem oficjalnej nazwy nowej partii padły słowa: „Bądźcie gotowi by zwyciężać. Musimy zwyciężyć. I zwyciężymy!”

Po ogłoszeniu nazwy nowej partii, wystąpili Paweł Kowal, John Godson, Marek Migalski, Anna Streżyńska, Paweł Poncyliusz i Wojciech Maksymowicz. Konwencja zakończyła się Mazurkiem Dąbrowskiego.

male-proste